وزیر شدن ضرغامی و اشتباهی که هر صد هزار بار یک بار اتفاق می افتد!

پیش نوشت: احتمالاً  جوابیه زیر که در شماره امروز روزنامه ابرار درج شده است ، در تاریخ زبان و ادبیات فارسی و نوشته های فاخر مطبوعات ایران به عنوان یک پدیده منحصر به فرد ثبت خواهد شد. جالب اینجاست که نویسنده این جوابیه یاد آور شده است که اشتباه قبلی ما در انتشار خبر کناره گیری آقای ضرغامی، در نبود چند روزه مدیر مسئول صورت گرفته بوده است و اگر ایشان بود این اتفاق نمی افتاد ! اما توضیح نداده است که همین جوابیه نیز در دوران حضور مدیر مسئول مزبور نوشته و درج و منتشر شده است یا نه ؟! البته یاد آور شده اند که بی دقتی در گروه نشریات ابرار ، در حد نادر و هر صد هزار بار ( درست خوانده اید) یک بار اتفاق می افتد و ما می مانیم که این چند صد هزار بار یک بار چطور در عرض این دو روز بسرعت اتفاق افتاده است !

پیشنهاد مشخص ما این است که متن این جوابیه و پوزشنامه،با تأکید بر جمله پانزده سطری اول آن، به عنوان متن درسی در مدارس و دانشگاهها بخصوص در رشته های زبان و ادبیات فارسی از سوی اساتید برجسته تدریس شود. اما در باره وزیر نامیدن مهندس ضرغامی باید با جناب آقای دکتر احمدی نژاد نیز مشورتی شود که موضوع از چه قرار است ؛ آیا ایشان وزیر بوده اند یا قرار است بشوند و یا تدبیر دیگری در نظر گرفته اند .

اما مهمترین بخش این نوشته فاخر که این بخش آن مربوط به رشته های حقوق و علوم سیاسی دانشگاهها می شود آنجاست که تأکید فرموده اند : کدام عقل سلیم باور می کند که فردی که منصوب رهبری است ... کنار گذاشته شود.

خلاصه ما حرفهایمان را خلاصه کردیم تا خود خوانندگان با غور در این متن تاریخی و با مکاشفات عرفانی و ادبی ، نکات مهم ریز و درشت این جوابیه ماندگار را کشف کنند و اگر دوست داشتند در کامنتها به اطلاع دیگر دوستداران زبان و ادبیات و حقوق و علوم سیاسی و مدیریت و ارتباطات و روزنامه نگاری برسانند.

 

مدیر مسئول محترم روزنامه ابرار

سلام علیکم

پیرو درج خبری با مضمون احتمال تغییر رئیس سازمان صدا و سیما در سایت الف، به اطلاع می رساند با توجه به اینکه این مطلب کذب و بر خلاف واقع است و سایت الف نیز در تاریخ 25 مهر 1390 نسبت به چاپ تکذیب این خبر اقدام نموده است، شایسته است مطابق قانون مطبوعات در اسرع وقت نسبت به انتشار متن تکذیبیه اقدام نمایید و برای تشویش اذهان عمومی، پیش از انتشار چنین اخباری از صحت و سقم آن اطلاع حاصل فرمایید.

                            

توضیح روزنامه ابرار : ضمن درج توضیح مدیر محترم اطلاع رسانی و روابط عمومی صدا و سیما و با اعتذار و پوزش به اطلاع می رساند در پیک ساعات کاری گروه نشریات ابرار که متشکل از چند روزنامه و هفته نامه است استنساخ و برداشت بعضی اخبار کذب بدون بررسی کارشناسی و صحت و سقم آن علی رغم نظارت مستمر و دقیق دبیران سرویس‌ها و سردبیرها و تأکید همیشگی مدیر مسئول مبنی بر دقت تا سر حد امکان، ممکن است در حد نادر و یک در چند صد هزار بر اثر بی دقتی این گونه اخبار بی محتوا که هر خواننده ای با مطالعه آن خواهد فهمید که مدیریت محترم فعلی صدا و سیما و همکاران محترمشان در بخش‌های مختلف از موفق‌ترین دوره های اداره صدا و سیما می باشند و جناب آقای ضرغامی که علاوه بر تعهد و ایثارگری، خود کارشناسی خبره درحوزه هنر و مخصوصاً صدا و سیما و محتوای آن است کدام عقل سلیم باور می کند که چنین فردی که منصوب و مورد تأیید رهبر انقلاب است و در کارش موفق بوده است ،کنار گذاشته شود .

اکنون با عذرخواهی مجدد از مسئولین صدا و سیما مخصوصاً جناب آقای مهندس ضرغامی و به لحاظ عدم حضور چند روزه مدیر مسئول در روزنامه ، که دیروز بلافاصله با رویت این خبر، بر آشفته شدند سلامتی وزیر و مزید توفیقات مدیریت و همکاران خوب صدا و سیما را از درگاه احدیت مسئلت داریم.

مرتبط : بیماری قلبی ضرغامی و احتمال خداحافظی او با صدا و سیما.

/ 7 نظر / 78 بازدید
عطار

چی چی نوشته بود.. چند خط اولش رو اصلا نتونستم متوجه بشم.. منصوب به رهبری!!!!!!!! بد دفاع کردن همینه..

علی تجرد

خوندم. روزنامه است دیگه، پیش میاد. منم به روزم. با یه نوشته نقلی. "مگر ولایت فقیه فقط مال شیعه ها نبود؟"

دریـــــــــا

سلام عجب دقتی! حالا خودتون به این نکات دست یافتین یا از جایی شنیدین و شما هم در موردش مطلب گذاشتین؟ اگر خودتون اهل مطالعه روزنامه هستین و خودتون به این مطلب پی بردین خب میشه از دو جهت بهش نگاه کرد: اول اینکه کلا آدم نکته سنجی هسین و به کوچکترین اشتباه زود پی میبرین (بدون اهداف سیاسی) و یا چون بقول شما چرا باید اینطور میشد شما هم با دید سیاسی اینقدر براتون جذاب اومده. به هرحال جالب بود دیگه. پایدار باشید همسفر.

م.طاهري

سلام و خدا قوت سواد ما قد نداد سر در بياريم ازش! هيچي ياد ندادند تو مدرسه و دانشگاه به ما فارسي مي خوانيم ولي نمي فهميم چي نوشته، بله

عمو

فوق العاده بود